forest therapy

lesní terapie

Shinrin-Yoku

zklidnění mysli
o lesní terapii
lesni terapie

lesní terapie

Shinrin-Yoku

kvalitní spánek
o lesní terapii
forest therapy

lesní terapie

Shinrin-Yoku

zvládání stresu
o lesní terapii
lesni terapie

lesní terapie

Shinrin-Yoku

posílení imunitního systému
o lesní terapii

forest therapy logo

Po 50.000 generací žilo lidstvo ve velmi úzkém spojení s přírodou. Náš organismus se tak vyvíjel v souladu s přírodními cykly a vše se nám postupně zapisovalo do DNA. Naučili jsme se komunikovat s ostatními formami života, včetně rostlin, a náš imunitní systém se s nimi propojil. Díky tomu jsme začali využívat všech benefitů, které nám byly nabízeny. Lidé na oplátku přírodu vnímali jako posvátný prostor, který je potřeba ctít a chránit. Vznikaly posvátné háje, lidé se řídili přírodními zákony a sebe sama brali jako nedílnou součást nekonečné přírodní sítě. Společně s vývojem však začalo postupně docházet ke změně. Civilizace se rozrůstala a přírodní prostředí začalo být vnímáno jako soubor zdrojů, které je možné využívat. Přístup “reciprocity” byl nahrazen přístupem “čerpání”. To vše bylo spojeno s postupným odpojováním se od “sítě přírody” a vyvrcholilo v 19. století téměř kompletním vyčleněním člověka z přírodního řádu. Stali jsme se “neomezenými vládci na Zemi”. Nebo jsme si to alespoň mysleli. Po dobu více než 400 let už tak žijeme v jiném kontextu než jak jsme se původně vyvíjeli. Spojení s přírodou se vytratilo. A to sebou přináší potíže nejen na úrovni fyzické, ale zejména duševní. Trávíme více než 90% svého času zavření v budovách. A když už jdeme ven, máme přírodu spíše jako kulisu. Prožitek jsme vyměnili za zážitky, odpočinek za adrenalin. Je pro nás těžké dostat se ze zajetí myšlenek, které nám kolují hlavou. Neumíme chvíli posedět nebo zpomalit tempo a nic u toho nedělat nebo na něco nemyslet. Přestali jsme být ve spojení s naším tělem a vlastními smysly. Pokud to chcete změnit a zažít pobyt v přírodě opravdu jinak a najít tak cestu zpátky k přirozenosti, pojďte s námi do přírody. Nejen proto, že existují prokazatelné zdravotní benefity, ale zejména proto, že budeme opět součástí té nekonečné sítě, zpomalíme a probudíme v sobě to co bylo dříve přirozené. A faktem je, že většina lidí to dnes už sama neumí.

Jedinečné účinky

Služby

Lesní terapie

Cílem Lesní Terapie je zlepšení naší celkové pohody pomocí propojení člověka s přírodou. Stojí na propracovaném systému několika jednoduchých aktivit, kdy budeme postupně zapojovat všechny své smysly, koncentrovat se, posilovat pozornost a probouzet kreativitu či představivost. Odpojíme se na chvíli od běžné reality i od mobilního signálu a ponoříme se hluboce do atmosféry Lesa. Zpomalíme a začneme tak vnímat...

Týmové akce

Teambuilding posté a zas to samé? Možná je čas na změnu. Pokud si chcete odnést úplně nový zážitek, tak vyzkoušejte koncept „Týmových akcí s Lesní Terapií“. Naším mottem je: „Relax místo adrenalinu“. Užijeme si aktivního odpočinku v přírodním prostředí. Budeme odpojeni od signálu i ruchu města a alespoň na chvíli zahodíme diáře. Součástí našeho programu je kombinace Lesní terapie a dalších kreativně-relaxačních nebo...

ZAŽIJTE POCIT HARMONIE

Pojďte s námi do přírody

Zažijte opět ten pocit, kdy vnímáte všemi svými smysly. Zapomeňte na všechny starosti a ponořte se do srdce lesa. Nechte les ať o vás pečuje. Nyní nemusíte vůbec nic. Jste jen sami se sebou a se svými pocity. Dovolte si zpomalit a odevzdat se pouhému plynutí. Čas kolem se zastavil a vy jste opět ve spojení s přírodou kolem vás.
lesní terapie

• 3 hodiny hluboké relaxace v přírodě
• Účinný systém jednoduchých aktivit
• Celkové zpomalení a zklidnění
• Zapojení všech smyslů
• Odpojení se od vnějšího světa
• Zapojení všímavosti
• Propojení s ostatními formami života

PODPORA VAŠEHO ZDRAVÍ

• Vyrovnává krevní tlak
• Posiluje imunitní systém
• Zlepšuje kvalitu spánku
• Pomáhá při alergiích
• Zlepšuje variabilitu tepové frekvence
• Stabilizuje hladinu glukózy v krvi
• Urychluje zotavování po operacích nebo nemoci

CELKOVÁ POHODA

• Snižuje stres a zvyšuje pocit relaxace
• Posiluje kreativní myšlení
• Zlepšuje a stabilizuje náladu
• Zostřuje smyslové vnímání a zvyšuje soustředění
• Zvyšuje pocit štěstí a životní pohody
• Pomáhá zlepšovat mezilidské vztahy, ale i vztahy lidí s ostatními formami života

O mě

Vždy jsem byl součástí přírody a už od mala v ní trávím spoustu času. Dříve jsem pracovně cestoval téměř po celém světě. Nikdy to ale vlastně nebyl můj sen. Vždy jsem se rád vracel zpět do své „rodné hroudy“. Tam, kde tomu říkám „doma“. I proto jsem cestování pověsil na hřebík a od roku 2015 jsem konzultantem a koučem na volné noze. Už delší dobu se věnuji i vlivu Biofilie na lidské zdraví a celkovou pohodu. To mě nakonec dovedlo až k Shinrin-Yoku a také k Association of Nature and Forest Therapy Guides and Programs, kde jsem následně absolvoval výcvik a stal se tak prvním certifikovaným průvodcem lesní terapie v České republice. Snažím se tak o naplnění snu, že lidé budou přírodu vnímat jako parťáka, který jim pomáhá a budou se o ni starat se stejnou láskou jakou dává ona jim.

Chcete být součástí naší komunity?

Zůstaňte s námi v kontaktu

forest therapy

Kontakt

SÍDLO

Praha

Naši partneři