Lesní terapie

Lesní terapie

Průběh Lesní terapie

Cílem lesní terapie je zlepšení psychické a fyzické pohody pomocí propojení s přírodou. Stojí na propracovaném systému několika jednoduchých aktivit, kdy budete postupně zapojovat všechny své smysly, koncentrovat se, probouzet kreativitu a představivost. Odpojíte se na chvíli od tíživé reality i od mobilního signálu. Zpomalíte a začnete vnímat mnohé z toho, co vám v běžném životě uniká.

Lesní terapie trvá zpravidla 2,5 hodiny a ujdete během ní zhruba 2 km. Jedná se o venkovní aktivitu, která se koná za jakéhokoli počasí. Účastníci proto budou vždy s předstihem informováni o vhodném vybavení a veškerých podrobnostech prostřednictvím pozvánky.

Terapii zahájíte velmi lehkou procházkou v lesním nebo jiném přírodním prostředí, během níž vám průvodce lesní terapií bude nabízet jednoduché aktivity, tzv. pozvánky. Program bude zakončen čajovým ceremoniálem spojeným s občerstvením.

Lesní terapie obvykle probíhá jako:

  • skupinová aktivita pro 5 – 20 účastníků,
  • individuální aktivita pro jednotlivce,
  • individuální aktivita pro páry.

Proč s průvodcem

Průvodci lesní terapií jsou vyškoleni, aby účastníkům pomáhali zlepšovat smyslové vnímání, usnadňovali spojení s místem, vlastním tělem, přírodou a ostatními formami života. Zároveň pomáhají lidem zpomalit jejich tempo, vypnout obvyklý proud myšlenek a vytvořit „ztělesněný“ kontakt se současným okamžikem. Zprostředkovávají účastníkům nerušené spojení s přírodním prostředím, aniž by do tohoto procesu jakkoli zasahovali. „Les je terapeutem, průvodce účastníkům otevírá dveře“.

Pro ceník a rezervaci volného termínu klikněte prosím zde.

Délka

3 hodiny hluboké relaxace v přírodě

Průběh

Účinný a propracovaný systém jednoduchých aktivit

Přínos

Pomáhá zlepšovat celkovou pohodu, zpomaluje roztěkanou mysl a posiluje imunitní systém